☰ Menu
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W KOSZALINIE

Poniedziałek 10.12.2018

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Usługi opiekuńcze

Osobie samotnej, która z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymaga pomocy innych osób, a jest jej pozbawiona, przysługuje pomoc w formie usług opiekuńczych. Usługi opiekuńcze mogą być przyznane również osobie, która wymaga pomocy innych osób, a rodzina nie może takiej pomocy zapewnić.
 
Miejscem złożenia dokumentów jest Dział Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, al. Monte Cassino 2 (II piętro, pokoje nr 214 – 219).
 
Usługi opiekuńcze świadczone są w dni robocze w godzinach 7.00 – 20.00.
Osobom samotnym  i  obłożnie chorym, całkowicie niezdolnym do samodzielnej egzystencji, zapewnia się opiekę do trzech razy w ciągu dnia, a także w dni wolne od pracy, w niedziele i święta.
 
Zakres usług opiekuńczych obejmuje:
a) czynności pielęgnacyjne – dbanie o higienę podopiecznego; pomoc przy myciu, kąpieli, ubieraniu; pomoc przy zmianie pozycji; podawanie posiłków, karmienie; zapobieganie powstawaniu odleżyn i odparzeń;
b) czynności gospodarcze – zakup artykułów spożywczych; przygotowywanie posiłków, dostarczanie posiłku; zmiana bielizny pościelowej; utrzymanie w czystości naczyń stołowych; sprzątanie pomieszczeń sanitarnych;pranie lekkiej odzieży; palenie w piecu w okresie grzewczym,bieżące porządki w pokoju w którym stale przebywa podopieczny;
c) pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, kontakt z pracownikami służby zdrowia, podtrzymywanie indywidualnych zainteresowań.
 
Zakres usług opiekuńczych ustalany jest indywidualnie w zależności od potrzeb i stanu zdrowia podopiecznego.
 
Usługi opiekuńcze świadczone są przez opiekunki zatrudnione w Domu Pomocy Społecznej w Koszalinie i w Białogardzkiej Spółdzielni Socjalnej Feniks.
 
Wytworzył:
Justyna Socha
(2015-12-09)
Udostępnił:
Grzegorz Sadowski
(2015-12-09 10:11:25)
Ostatnio zmodyfikował:
Grzegorz Sadowski
(2018-11-06 07:28:10)
 

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X